9 padomi kā noķert karpu ziemā.
4. janvāris, 2022 pl. 23:09,
Nav komentāru
Taktika karpu ķeršanai ziemā.
Šķiet, ka daudzi makšķernieki karpas ķer galvenokārt pavasarī, vasarā un rudenī. Tikai daži ziemā dodas medībās uz lielām karpām. Varbūt aukstā laika dēļ, vai arī viņi domā, ka karpas ziemā guļ kaut kur dziļumā un nebarojas. Bet tas tā nav. Faktiski karpas barojas visu ziemu, lai arī ne tik aktīvi kā vasarā.
Tātad, ja karpu var noķert ziemā, kā jūs izvēlaties visveiksmīgākās ēsmas un makšķerēšanas taktiku šajā gada laikā?
Pirmkārt, jums jāpievērš īpaša uzmanība ēsmas lielumam. Ziemā ir ļoti viegli pārbarot zivis. Bagātīga barošana ziemā var darboties labi, bet tikai noteiktos apstākļos. Ja tomēr esat iebarojis salīdzinoši daudz barības, tad tas nostrādās tikai tad, ja tajā vietā aktīvi barosies lielu karpu saime. Bet ziemā tas notiek reti, tāpēc labāk ir nedaudz pabarot karpu nekā pārbarot.
Šeit ir saraksts ar efektīvām taktikām, kuras varat izmantot ziemas laikā.
1. PVA maisiņu vietā izmantojiet PVA stringerus.
PVA maisiņi ir ļoti efektīva barošanas metode. Bet ziemā labāk ir samazināt ēsmas daudzumu copes vietā. Tāpēc ir lietderīgi maisiņu vietā izmantot PVA stringerus ar divām vai trim boilām. Tas ir īpaši svarīgi, ja makšķerējat ar vienu makšķeri nelielā ūdenstilpē vai medījat vienu zivi. Iedomājieties, cik daudz barības un ēsmu peldētu šajā zonā, ja katru reizi, kad metīsit, izmantosiet pilnu maisu ar barību!
2. Izmantojiet mazas ēsmas.
Karpas bieži ņem mazas ēsmas, kuras ir viegli sagremojamas. Zema ūdens temperatūra palēnina gremošanas procesu, tāpēc dažus taukus ziemā karpām ir grūti sagremot. Karpām šajā laikā vispievilcīgākās būs mazas ēsmas. Tāpēc viņu ir vieglāk savaldzināt ar vairākām mazām ēsmām, nekā ar vienu milzīgu boilu!
Arī boilu atgriezumi darbosies lieliski, jo tie izplata vairāk smaržas.
3. Izmantojiet ātri šķīstošas granulas.
Karpas nepaliks vienaldzīgas pret tik pievilcīgu smaržu. Radīt daudz smaržas bez pašas barības nav slikts triks. Un tieši granulu izmantošana, kas ātri pārvēršas putekļos, ir lielisks veids, kā piesaistīt zivis, netērējot smago barību. Veikalos var iegādāties daudz dažādu šo granulu veidu.
4. Neatstājiet novārtā maisījumus, kuri paredzēti izmantošanai barotavās.
Tāpat kā 3. punktā, maisījumi ar maizes drupām izdala bagātīgu aromātu. Triks ir nepievienot jaudīgo barību. Bagātīgi pievienojiet aromatizētus šķidrumus bez barības vai nedaudz, ja barojat. Tas ir, pievilinār ar aromātu bez jebkādas smagās barības!
5. Izmantojiet vienu āķi ar ēsmu.
Mēģiniet makšķerēt ar vienu āķi un ēsmu. Šī metode var būt diezgan veiksmīga. Tai ir daudz priekšrocību. Pirmkārt, karpas nepiesit vēderus pie zviedru galda, bet izsalkušas tuvojas ēsmai pie āķa. Otrkārt, daudzās ūdenskrātuvēs karpas jau ir pieradušas, ka vientuļas boilas ir izkaisītas pa grunti un droši tās uzlasa. Tas notiek tāpēc, ka, makšķerniekam atstājot makšķerēšanas vietu, zivis neapēd visu barību, apakšā atstājot atsevišķus gabaliņus. Sanāk, ka ēsmas ir izkaisītas pa ūdenstilpi. Kad karpas tos atrod un apēd, nejūtot nekādas briesmas, viņas ātri pie tiem pierod. Tāpēc makšķerēšana ar vienu ēsmu uz mata var būt veiksmīga jebkurā gada laikā. It īpaši ziemā!
6. Piebarojiet bieži un pamazām (ja karpas tiešām sāka baroties).
Ja jums izdevās piesaistīt vairākas karpas un tās barojas, tad nebaidieties pievienot barībai boilas. Tādā veidā jūs varat tās noturēt vienā vietā. Šajā gadījumā jums ir jāpiebaro bieži un mazās porcijās, kas palielina iespēju, ka zivis paņems jūsu ēsmu.
7. Izkaisiet barību lielākā platībā.
Ja jūs pievienojat barībai boilas, mēģiniet tās izkaisīt lielākā platībā. Ziemā karpas, šķiet, ir vairāk tendētas viena vai divu mazu kumosu uzņemšanai. Varbūt viņas mēģina, kā pārtika tiks absorbēta viņu ķermenī. Tāpēc, tā vietā, lai barību koncentrēti iemestu vienā vietā, labāk to izkaisīt mazās porcijās pa makšķerēšanas zonu. Tas arī liks zivīm kustēties, kas var palielināt viņu apetīti.
8. Mušu kāpuri un tārpi - tas ir lieliski!
Makšķerējot karpas, neaizmirstiet par kāpuriem un tārpiem. Dzīvā ēsma ziemas makšķerēšanā var būt visveiksmīgākā. Kāpuri, kūļājoties uz grunts, mudina zivis uzņemt ēsmu jebkurā gada laikā.
Neaizmirstiet par dzīvās ēsmas efektivitāti!
9. Ziemā izmantojiet aromatizatoru kombinācijas. Daži aromatizētāji slikti šķīst aukstā ūdenī. Daži var sarecēt apakšā, citi uzpeldēt. Tikai daži var vienmērīgi izkliedēties aukstā ūdenī. Es domāju, ka pēdējie ir vislabāk piemēroti ziemas makšķerēšanai un var izraisīt apetīti gausai karpai šajā gada laikā. Ja aromatizatori sarecē apakšā, tad, protams, nav izredžu piesaistīt karpu.
Esmu lasījis, ka labākajās papildbarībās tiek izmantoti dažādu aromatizatoru kombinācijas. Peldošie pacelsies, izkliedējošie izplatīsies plašumā, un tie, kas gandrīz neizšķīst, paliks makšķerēšanas zonā uz grunts. Mans viedoklis, tas ir labākais variants karpu makšķerēšanai ziemā.
Tikai nenosalstiet!
Artūrs no #4Carpers
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.