Kā sagatavoties zemledus copes sezonai?
Parasti, bet ne visos gadījumos, pēc pēdējās copes inventāru noliekam tādu, kāds tas ir, jo sezona taču beidzas un klāt pavasaris. Aprautās makšķerītes, netīrās tārpu kastes un barotavas iemetam makšķerēšanas kastē. Ziemas kostīmu, pie kura slaucītas zivjainās rokas, arī pakaram līdz nākamajai sezonai.
Lai ar prieku dotos uz pirmo ledu, būtu iepriekš viss kārtīgi jāsakārto, tāpēc šeit būs neliels saraksts ar lietām, ko vērts izdarīt:
o Pārskatīt ziemas makšķerītes, atpiņķerēt auklas, nomainīt, ja tās ilgi kalpojušas.
o Sakārtot ziemas mānekļu kasti, salikt tos pēc tipiem, svariem utt.
o Pārsiet mormiškas, bļitkas, šķērsbļitkas un citus ziemas mānekļus.
o Iztīrīt barības traukus, kastes, tārpu kastītes un barotavas.
o Pārbaudīt ledus urbja asmeņus, ja nepieciešams – nomainīt, uzasināt.
o Pārbaudīt, vai apģērbs ir tīrs un gatavs lietošanai.
o Pārbaudīt, vai ir sagatavoti visi drošībai nepieciešamie rīki, piemēram ‘’kaķa nagi’’ un vergs.
Sagādāt nepieciešamo inventāru
Kad inventārs pārskatīts un sakārtots, noteikti ir izkristalizējušās lietas aprīkojumā, kas būtu jāatjauno vai jāpapildina.
Kvalitatīva un ’’svaiga’’ aukla ir viena no galvenajām pozīcijām, kas ļauj tikt pie liela loma. Iespējams, ka lielā vējā tā ir sapiņķerējusies un vairāki metri ir pazaudēti, tāpēc uztīt jaunu auklu būtu ieteicams.
Noteikti pagājušajā sezonā ir bijušas mormiškas un mānekļi, kas strādājuši vislabāk. Ir ērti, ja ejošās lietas kastē ir pa pāriem vai pat vairāk, jo to noraujot var ātri uzsiet precīzi tādu pašu un turpināt copi. Tas nozīmē, ka jāpapildina mormišku un mānekļu krājumi ar tiem, kas iepriekš strādājuši vislabāk.
Nereti tārpu kastītes sniegā tiek pazaudētas vai saplīst, tāpēc jāsagādā jaunas vai jāsalabo esošās. Līdzīgi ar barotavām. Iespējams pagājušajā sezonā izmantotā barotava nav bijusi ērta, tad jāizdara secinājumi un jāiegādājas tāda, kura labi pilda savu funkciju.
Sezonas laikā urbja asmeņi paliek neasi. Lai jauno sezonu sāktu ar ērtu urbšanu, asmeņi jāuzasina vai jāiegādājas jauni. Asmeņus, kas ir kā ieliekamas galvas, var nest pie meistara un uzasināt. Vienkāršākiem urbjiem ērtāk un izdevīgāk tos ir iegādāties jaunus. Urbjiem atšķiras arī to urbšanas diametri. Iespējams, ka Jūsu izvēlētajam copes stilam nepieciešams urbis ar lielāku, vai tieši mazāku urbuma diametru.
Zemledus makšķerēšanā ļoti svarīgs ir silts apģērbs. Gatavojoties jaunajai sezonai jāpārliecinas, vai ziemas kostīms ir pietiekoši silts un ērts, jāatsauc atmiņā pagājušās sezonas situācijas un sajūtas. Iespējams nepieciešams kāds jauns termoveļas slānis. Vai zābaki nespiež un purngali nesalst. Svarīgas ir siltas zeķes un parocīgi cimdi, kā arī stilīga cepure.
Ejot uz pirmā ledus jābūt ļoti uzmanīgam. Jānodrošinas ar primārajiem glābšanas rīkiem, ja nu sanāk ielūzt pašam vai kādam kolēģim. Tie ir ‘’kaķa nagi’’, ko uzkaram uz pleciem un vergs, ar kuru pārbaudam ledus biezumu ejot uz tā.
Papētīt copes galamērķus
Interesanta un
noderīga lieta ir plānot un analizēt vēlamos galamērķus jaunajai sezonai.
Tumšajos rudens vakaros ir vērts papētīt karti, dziļumu karti un padomāt, kur
būtu vērts aizbraukt. Caurskatīt kādus vecos video un smelties idejas
galamērķiem un makšķerēšanas tehnikām. Palasīt forumus. Laika apstākļi ir
cikliski, tāpēc par to, ka videomateriāli ir senāki nevajag satraukties, jo
ziema un ledus katru gadu atšķiras.
Visu nepieciešamo ziemas copei meklē NGT Duntes ielā 5! Ne Asakas!
Pēteris Priediņš - NGT Latvia Zemledus komandas labākais spēlētājs!
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.